Ģimene

Mammas piena aizvietotājs

Mammas piens bērnam ir pats, pats, pats labākais tā dzīves pirmajos mēnešos/gados. Perfekts uzturvielu maisījums, kas nodrošina kvalitatīvu bērna fizisku attīstību, zīdīšana veicina emocionālu saikni ar barotāju, mammas piens palīdz cīnīties ar iespējamām nevajadzīgām baktērijām un vīrusiem, alerģijām un citiem apkārtējas vides uzbrucējiem. Vairāk par krūts barošanu var palasīt šeit: www.zidit.lv.

Cik ilgi zīdīt bērnu, ir katras pašas mammas ziņā. Viena to darīs ilgi (“ilgi” ir relatīvs jēdziens), cita īsāku brīdi, kāda izvēlēsies vispār nebarot bērnu ar krūti , bet citai varbūt nemaz nav fiziska iespēja nodrošināt bērniņu ar savu pienu. Lai vai kā, pastāv iespēja iegādāties rūpnieciski ražotu piena maisījumu, kurš aizvietotu mammas pienu, ja ir šāda nepieciešamība. Visi plaši pieejamie un mediķu ieteiktie piena maisījumi ir uz govs piena bāzes. Arī bez laktozes pieejamie maisījumi ir ar dzīvnieku valsts produktiem. Viens no populārākajiem lactose free produktiem ir Aptamil mātes piena aizvietotājs, taču tas nebūt nav vegānisks. Šeit par to var palasīt vairāk.Ko darīt mums, kas tiecas dzīvot, nelietojot uzturā dzīvnieku valsts produktus?Manuprāt, svarīgākais šajā jautājumā ir bērna veselības stāvoklis. Ja mātes piena aizvietotājs ir dzīvības un nāves jautājums, tad tikai saprātīgi būtu izvēlēties to produktu, kas ir pieejams un nodarīs vismazāko ļaunumu bērnam (savus ētiskos principus noliekot malā). Kā otrs aspekts jāmin vegānisku mātes piena aizvietotāju alternatīvu pieejamība/nepieejamība. Piemājas veikalā nenopirksi, vai ne? Pediatrs ar’ īsti nezina, ko teikt, jo vegāniski piena maisījumi zīdaiņiem nebūt nav dienas galvenais jautājums (neērtākais gan tas varētu būt : ) ). Un cena, protams. Reizēm pat visaugstākie mērķi un sirdsapziņa nevar rast vienošanos ar maku.

Manam jaunākajam puikam tulīt būs 4 mēneši un es plānoju turpināt zīdīt vēl kādu laiku, taču, zinu, ka būs situācijas, kad mammas piena aizvietotājs būtu ērts palīgs. Manā redzeslokā ir nonākuši trīs produkti.

SMA Wysoy Soya Infant Formula (skatīt šeit). Populārākais produkts, kas tiek minēts visos vegānu mammu forumos. Kāda mana paziņa Zviedrijā iegadājās šo piena maisījumu. Pediatrs atzina par labu esam, bērns arī ēdis, taču cena esot bijusi pārlieku augsta, lai to izmantotu kā pamatproduktu. Produkts satur soju (soja nav slikta!). Var iegādāties dažādos interneta veikalos. Cenas nedaudz atšķiras plus piegādes cena.

Nature’s One Soy Formula (skatīt šeit). Otrs produkts, kas uzradās, ja meklē vegānisku piena maisījumu bērniem. Produkts satur soju, bet šeit jau atzīmēts kā organic un non-gmo. Tāpat kā Wysoy, tas nopērkams interneta veikalos.

Bébé Mandorle ir produkts, kāpēc es šobrīd rakstu. Pamanīju to, esot Francijā. 100% vegānisks produkts, kas pie tam ir gluten free, milk free, soy free, palm oil free (tam, kuram svarīgi, lai no visa brīvs produkts). Gatavots uz rīsu bāzes. Pieejams dažādiem vecumiem. Nopērkams www.lamandorle.com. Es to nopirku naturéO bio, eco, mio lielveikalā Francijā (skatīt šeit). Samaksāju 32 Eiropas naudiņas par 800 gr iepakojumu. Iespējams tirgo arī citas valstīs/interneta veikalos. Kad Chester būs to pamēģinājis, padalīšos ar iespaidiem.

Par augstāk minēto produktu uzturvērtību es neņemos runāt. To jūs paši varat salīdzināt. Ja Tavam bērnam ir nepieciešams rūpnieciski ražots mātes piena aizvietotājs, noteikti, viennozīmīgi, obligāti konsultējies ar ārstu! Taču droši vari parādīt minētos produktus un pastāstīt, ka pastāv vegāniski piena maisījumi bērniem.

Salīdzināšanai: attēls 1,2 un 3 uzrāda Semper (populārs produkts, dzīvnieku produkti izmantoti ražošanā) mātes piena aizvietotāja uzturvielu kompozīciju (skatīt šeit) un attēls 4 ir Bébe mandorle maisījuma kompozīcija nobildēta no nopirktā iepakojuma.

17. 09.2017.

Lasītāja Olga ieteica sarakstam pievienot Neocate mātes piena aizvietotāju. Viņas bērniņš to lietojis sava uzturā. Šeit par Neocate var palasīt vairāk, kā arī iegādāties no mājas lapas.

Ja Tev ir pieredze, izmantojot bērna uzturā vegānisku mātes piena aizvietotāju, padalies ar to komentārā vai vegkid @ outlook.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s