Madaras Ēdienreižu Piezīmes

W 36 Madara

Šonedēļ Madaras vectētiņš dzīvojās pa Riga Food izstādi un mēs jutām līdzi, un priecājāmies ar viņa panākumiem un našķojāmies ar vegāniem gardumiem no izstādes. Un ciemojāmies, kur Madara nobaudīja arī nevegānas lietas un vēl darījām visādas jaukas lietas. 🙂

Pirmdiena

Agrās brokastis. Puse, apmēram 100gr no pirktā biezeņa „Ābolu, bumbieru, auzu pārslu”.

Vēlās brokastis. Vēlāk puse no pitas maizes ar pildījumu. Biju salikusi uz liela šķīvja visas sastāvdaļas, un katrs varēja likt maizes kabatiņās, ko vēlas. (bilde) Madara izvēlējās humusu, tofu, tomātu, gurķi un marinētu šampinjonu. Vispār viņai ļoti patika tas process, pašai likt maizītē pildījumu, un naski taisīja maizītes arī man uz tētim. Pēc brokastīm apēda vēl papildus savu sauju ar godži ogām un dažas svaiga gurķa šķēlītes. Un nesagaidījusi, pusdienas, arī otru pusi no pitas maizītes.

Pusdienas. Šķelto zirnīšu biezputra ar olīveļļu un  ½ avokado un ½ gurķis.

Vakariņās bija atkal tā pati zirņu biezputra, uzēda vēl mazliet vakardienas griķus un dažas salātlapas.

Otrdiena

Brokastis. „Ābolputra” ar maltām mandelēm un godži ogām (bilde) mums likās ļoti garšīga, bet Madara apēda tik kādas divas karotes un deva priekšroku augļiem. Apēda 1 banānu un 1 apelsīnu.

Pusdienas. Pusdienas gan viņai garšoja ļoti 🙂 un apēda 2 porcijas. Bija rīsi ar burkānu zirnīšu sautējumu auzu krējumā.

Vakariņās bija zaļā biezzupa – brokoļi, spināti, kartupelis, paprika, sīpols, ķiploks un miežu putraimiņi.

Trešdiena

Brokastis. Kokteilis – kale, banāni, apelsīnu sula un čia sēklas. Un vēl divas rīsu galetes ar kakao-kokosa kremu. (bilde) Bija palicis mazliet kokosa piens no pirmā septembra kūkas un mēs ar Madaru eksperimentējot piejaucām klāt tam kakao, kokosa skaidiņas un cukuru sanāca baigā ņamma. Un protams, viss garšo labāk, ja tu pats to esi maisījis. 😀

Pusdienas. Vakardienas zaļā zupa un maizīte ar humusu.

Vakariņas. Kaut ko droši vien ēdām, bet es neatceros, ko  😀

Ceturtdiena

Brokastis: auzu putra ar ievārījumu

Pusdienas:  Dārzeņu sautējums ar lēcām.

Vakariņas. Pasta ar šampinjoniem, olīvēm un pašgatavotu tomātu mērci. Gājām pakaļ kaimiņa bērniem, visēdājiem, uz skolu un domāju, ko lai tādu uztaisa vakariņās, lai visi ir apmierināti.

Piektdiena

Brokastis: auzu putra ar ievārījumu

Pusdienas: vakardienas dārzeņu sautējums

Vakariņas. Mammas ceptā abolu kūka un vectētiņa atvestā vegānkūka no Riga Food. (abas bildēs) Vectētiņš mums šonedēļ dzīvojās pa RIGA FOOD izstādi ar saviem vīniem, nevaru nepalielīties, bet dabūja arī uzvarētāja titulu alkoholisko dzērienu kategorijā.

 Vecvecāki : z/s Kaspari. Ne tikai garšīgs vīns : ) Viņi audzē arī daudz augļus (pārsvarā ogas) un dārzeņus, ko var dabūt sazonas laikā!

Un arī mums no tā tika kāds labums. Atklājām līdz šim visgaršīgāko vegānkūku 🙂 (diemžēl, ne tās recepti) bet bija varengardi.. Un es atļāvos nofotografēt un padalīties ar kūkas autoru, ja ir interese variet meklēt viņu FB, tur ir kontakti.

Sestdiena

Brokastis: Kūkas 🙂

Pusdienas: rīsi ar dārzeņiem

Vakariņas: Pasta ar pašvārītu tomātu mērci un vēl mazliet kūkas 🙂

Svētdiena (ciemojāmies pie Madaras māsīcām)

Brokastis: auzu putra ar ievārījumu un rozīnēm

Vēlās brokastis kā jau ciemos, bija pilnas ar augļiem – vīnogām, bumbieriem āboliem  – un arī našķiem – vegānas mīkstās piparkūkas un halva, ko mēs paši atvedām no Polijas.

Pusdienās mūs uzcienāja ar cepeškrāsnī ceptiem dārzeņiem (kartupeļiem, kabaci un bieti) un Madara arī izmēģināja biezpienu un cīsiņu. Es neiebilstu, ja viņa grib izmēģināt, ko ēd citi.

Vakariņās bija vakardienas pasta ar olīvām un zaļajiem zirnīšiem.

Vēlajās vakariņās vēl apēda vienu rīsu galeti ar zemesriekstu sviestu un diezgan daudz svaigas brūklenes.

Pa visu tam visam, kā vienmēr saņēma arī kādus 400 ml augu piena, sulu, tēju. Mazās uzkodas – dzērveņu sukādes, un godži ogas. Un vitamīnus – D, B12, un omega taukskābes. Un bija vēl pa vidu kaut kādi kārumu no izstādes, bet tos visus es nepiefiksēju, tikai kūku, par kuru mēs visi bijām stāvā sajūsmā, arī ne-vegāni. 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s