Ārpus mājām · Ģimene

Vasaras brīvdienas W 2

Šo rakstot, Spānija pārdzīvo terora aktu sekas. Traģiski. Bet ne pārsteidzoši. Lai vai kā – mūsu dzīves turpinās…

Calella atrodas 50 km attālumā uz Ziemeļiem no Barselonas (vairāk par Calella te!). Mūsu dača- ģimenes ligzda, kur pavadīt vasaras brīvlaikus un Ziemassvētkus (ieskaties šeit, ko rakstīju pagājušajā nedēļā).

Calella ir pilsēta, kas dzīvo arī tad, kad tūristi aizbrauc. Ir slimnīca, skolas un baznīca. Veco ļaužu māja un futbola klubs. Tieši Calella notiek Barselonas Ironman sacensības (info te!). Te norisinās filmas 100 metros darbība (iesaku! Ir atrodama Netflix). Šurp brauc trenēties spāņu peldētāja Mireia Belmonte (info te!) un atpūsties Dj IKKI (instagram te!)! Un, ņemot vērā to, ka ar vilcienu nepilnā stundas laikā var nonākt Barselonas centrā un dzīvokļi ir krietni lētāki, tad daudzi vietējie izvēlas dzīvot šeit, bet strādāt Barselonā.

Spāņi ar katru dienu kļūst ar vien vairāk vegan friendly (Barselonas vegāniskais piedāvājums jau tālu izskanējis). Tas attiecas gan uz pārtiku un veikala piedāvājumu feik produktiem, gan dzīvnieku uzturēšanas jomā (vēršu cīņas neatbalsta pat vecais kaimiņš, kurš nezina, kas tas tāds vegāns ir). Lielajās pilsētās dzīve vegānam ļoti ērta. Krietni mazākajā Calella arī. Ja Tev kādreiz gadās šeit nonākt, te būs neliels, personīgs ieskats par iespēju paēst/nopirkt vegāniskus pārtikas produktus.

Mēs uz restorāniem/kafejnīcām ejam ēst aperitīvu- tapas. Vegāniskās, gandrīz visās ēstuvēs pieejamās tapas ir: aceitunas (olīves), patatas bravas (cepti kartupeļi, jājautā bez mērces!!), pimientos del padron (uzcepti mazie pipariņi), gazpacho (aukstā maizes zupa, nabagu ēdiens kā mana vīramāte saka), espinacas con garbanzos (turku zirņi ar spinātiem), pan con tomates (maize ar ierīvētu/iemīcītu tomātu), rieksti.

Nr1 kartē Sa Sa Sa Cuina Flexitariana (info te!) restorāns pilsētas centrā, kurā ir vegāniski burgeri!

Sa Sa Sa Cuina Flexitariana
Sa Sa Sa Cuina Flexitariana

Nr2 kartē La Gabia (info te!) restorāns jūras krastā, kurā ir vegāniska dārzeņu paella un romantiska ēšana zem debess klaja.

Uz katra otrā stūra ir Fruites y verdures veikali- plaša izvēle iegādāties augļus un dārzeņus.

Nr3 kartē favorītākais veikals – La Biobotiga. Atrodas pilsētas centrā uz galvenās šoping ielas (Carrer de l’Església). Veikalā liels klāsts eko, bio, vegano un nevegano produktu- ēdamu, dzeramu, uz ķermeņa liekamu, sadzīves preces un grāmatas par tēmu utt.

Selfijs ar veikala La Biobotiga izkārtni

Nr4 kartē veikals Bonpreu. Labs klāsts ar vegāniskiem produktiem – feik gaļas, pieni. Atrodas pilsētas centrā uz paralēlās ielas šoping ielai.

Bonpreu

Nr5 kartē veikals Mercadona. Veikals ar labāko sojgurtu piedāvājumu un vienīgais, kurā esmu atradusi lupīnas (altramuces)- ļoti laba uzkoda vai piedeva salātiem. Un vienīgais veikals ar vegānisku saldējumu nevis sorbertiem. Sojas piens ar kafijas ekstraktu nebija agrāk manīts – garšo kā cigoriņu kafija ar pienu un salda : ) tagad vairs kafiju nevajag pirkt… un augu pieni pārdodās kastēs pa 6- manuprāt, ļoti ērti, lai izvairītos no veikalu pārāk biežas apmeklēšanas.

Mercadona
Mercadona
Mercadona
Mercadona

Veikals Spar. Atrodas uz galvenās šoping ielas. Ir divi- viens centrālāk, otrs pie viesnīcām. Vegāniskus pienus var nopirkt, arī kādu sojgurtu. Bet citādi ne ar ko īpašu neizceļas. Tāpat arī veikals Clarel. Tāds spāņu Drogas, bet var nopirkt arī augu pienus, čipšus un ūdeni.

Nr6 kartē veikals – pārsteigums! Els Carnissers. Kas to būtu domājis, ka dzīvnieku gaļas veikals tirgo kaut ko vegāniem ! Bet tirgo!!! Uzņēmuma VegaRawOrganic (info te!) burgerus un desas! Wow ! Un garšo tik gaļīgi, ka bail paliek : )

Pārsteigta seja pie Els Carnissers
Els Carnissers

Nr7 kartē konču veikals Tesoro de Piratas uz šoping ielas. Pārdevēja stāstīja, ka ne vienmēr piegādātājs sniedz pilnīgu informāciju par saldumu sastāvu, bet katru dienu ar vien vairāk pircēju jautā par alergēniem. Veikalā šobrīd ir divas vegāniskas izvēles – ekoloģiskas želejveidīgas konfektes un končas uz kociņa.

Tesoro de Piratas

Nr8 kartē saldējuma tirgotava Capriccio Freddo piedāvā plašāko vegānisko saldējumu klāstu. Garšīgs!!

Capriccio Freddo

Šurp tur pie veikaliem ir redzami ledusskapji ar augļu saldējumiem, ne visi ir vegāniski, bet daudzi ir. Spāniju tā nopietni ir piemeklējusi glutēna kaite (jā, sarkastisks tonis)- dāmas un kungi modes pēc atsakās no glutēna ēšanas, ir arī tie, kas patiešām sirgst ar celiākiju. Visos veikalos ir gluten free plaukti un daudzi no šiem produktiem ir vegāniski. Picērijas piedāvā gluten free picas, pieņemu, ka sarunāt vegānisku, nebūtu problēmu.

Kaut kur redzēts

Būsi Calella, raksti! Satiksimies uz saldžiku : )

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s