Chadyes Ēdienreižu Piezīmes · Ģimene

Vasaras brīvdienas W 1

Jau no augusta sākuma esam Spānijā. Mums šeit dača – bez sīpolloku un diļļu vagām, bet ar jūru un bērnu tēta radiem. Braucam šurp bieži, īpaši vasaras mēnešos, tāpēc visi paziņas un radi zina – brauc zviedri vegāni : ) Bērnu vecmamma jau gadus divus ir lakto-ovo veģetāriete – tas ietekmē no mūsu vegāniskās ēšanas.
Ēšana mājas ir pakārtota mūsu vajadzībām, dzīvnieku produkti tiek piegatavoti blakus katlos un pannās, ja nu kādam viesim akurāt gribās/vajag. Ledusskapī mierīgi blakus sadzīvo augu valsts jogurti, pieni, sieri un dzīvnieku valsts tie paši produkti. Īstenībā, pieni ir tikai no augu valsts. Mūsu vegāniskās kaprīzes tiek uzskatītas par priekšzīmīgu dzīvesveidu un “mēs ar tā gribētu, bet xxx vēl neļauj pieņemt šo dzīvesveidu”. Lai saglabātu ģimenes mieru, mēs nelecamies, bet baudām laiku ar radiem, kas, cerams, kādreiz mainīs savus ēšanas ieradumus.


Trešdienas un sestdienas ir tirgus dienas. Heaven on earth ! Kaudzēm lēti, svaigi, garšīgi dārzeņi un augļi no tuvākām un tālākām saimniecībām. Cik spēka ir, tik stiepjam mājas. Šobrīd ir arbūzu, meloņu, nektarīnu sezona. To tad arī ēdam uz nebēdu. Pusdienās parasti dārzeņu sautējums un salāti. Kādu dienu sojas gaļas izstrādājums vai seitāns. Chadye joprojām atsakās ēst salātus, ēd sautējumus. Brokastīs turpinām ar smūtijiem (ar svaigiem augļiem krietni garšīgāk, protams). Un sojgurtiem. Šeit gan jāsaka, ka tie te nežēlīgi saldi. Pat tie, kas saucas bezpiedevu un bezcukura… El aperitivo svarīgākā “ēdienreize”- uzkodas pirms pamatēdienreizes, bieži vien esi paēdis jau no uzkodām, bet pusdienas/vakariņas vēl jāēd (naksniņas nevis vakariņas, jo tās ēd pēc 22.00). Chadye ļoti patīk aperitīvs, parasti – olīves, patatas bravas (cepti kartupeļi), čipsi, dārzeņi ar kādu smēriņu. Mēs visi baudām brīvdienas- guļam ilgi, sauļojamies un neiespringstam uz visvisveselīgākajām maltītēm : )

Nākamnedēļ uzrakstīšu par vegāniskajiem produktiem, kas nopērkami vietējos veikalos.

One thought on “Vasaras brīvdienas W 1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s