Chadyes Ēdienreižu Piezīmes

W 29 Chadye

BROKASTIS

Smūtijs principā katru rītu, jo bērnam garšo (parasti izdzer divas vai trīs pudeles) un es, savukārt, varu smutijā salikt visu, ko vēlos. Kā bāze ir kādi saldēti augļi (visbiežāk zemenes, avenes, mellenes) plus rieksti. Sātīgumam auzu pārslas (tās gan tagad kādu laiku neesmu likusi klāt, jo uz bērnudārzu neiet (atvaļinājums visiem) un izsalkumu remdēt vari, kad tas uznāk (nav jāgaida ēdienreize kā bērnu dārzā). Žāvētas aprikozes lieku vienmēr (saldumam un dzelzs avots). Banānu un/vai dateles lielu saldumam. Atkarībā, kad tiek liks smūtijā, pievienoju/nepievienoju auzu pienu.
Mūsu smūtiji nav ļoti zaļi. Bet vajadzētu … 🙂

PUSDIENAS

Graudaugi + dārzeņu kotlete / sojas gaļas izstrādājumi / dārzeņu wok / kukurūza & zirņi. Tā tas parasti izskatās. “Salātos” vienmēr gurķis / paprika / olīves un pupas, jo to Chadye ēd labprāt. Šonedēļ ēdam arī take away vegānisku picu, Chadye nolasīja sojas gaļas gabaliņus un ēda picas maliņas. Un nedēļas nogales izbraucienā ēdam restorāna burgeri : )

UZKODAS

Tiklīdz ejam ārā no mājām, man vienmēr līdzi uzkodas, jo nevar zināt, cik ilgi staigāsimies/ spēlēsimies un kad bērnam uznāks “krīze” un būs jāuzlabo cukura (noskaņojuma) līmenis asinīs. Ābols ir favorītos. Reizēm ābols ar zemesriekstu sviestu. Kukurūzas vai risu galetes ar vegānisku sviestu vai zemesriekstu sviestu ar’ vienmēr garšo (bet ja ārā karti, tas šis nav ērts līdziņemamais. Gurts ar riekstiem ir uzkoda, ja esam mājas nevis ārā pastaigā. Rieksti un sēklas ar’ vienmēr līdz. Raw gorilla uzkodas mašīnā. Un ļoti ērti cepumi – recepte te!

Chadye, manuprāt, ēd labi. Vēdera izeja arī laba (kas ir svarīgi gan lieliem, gan maziem). Pēc nedēļas mēs dosimies uz siltajām zemēm un būsim vietējo augļu un dārzeņu paradīzē : )

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s