Chadyes Ēdienreižu Piezīmes

W 23 Chadye

Chadye ēd veganiskas pusdienas bērnudārzā

Novērots, ka bērnam pietiek ar vienu lielāku ēdienreizi- vairāk neprasa un neēd.

Šīs nedēļas jaunums – tagad, kad mājas ir mazais brālis, kurš ēd mammu, arī Chadye vairs pats īsti nemāk ēst. Mammai jāiebaro ar karotīti…

Pirmdiena

Diena sākas ar smūtiju (3 pudeles) – uzbriedinātas auzu pārslas, sezama sēklas un aprikozes, banāns, auzu piens un čia sēklas, vēlāk apēda arī sausmazīti ar vegānisku sviestu. Pusdienās ēda griķus, 2 sojas gaļas cīsiņus, svaigus burkānus un papriku. Vēlāk arī 4 riekstu bumbas (recepte te!). Vakariņās edamame pupas un dažus gabaliņus ceptu biešu.

Otrdiena 

Zviedrijā oficiāla brīvdiena. Tētis arī mājas no darba. Mostamies vēlu un visu dienu neko nedaram, pat ēst īsti negatavojām : ) Brokastīs vakardienas smūtijs (2 pudeles) un puse burkānu keksiņa (mājas cepts), kā arī dažas mellenes. Arī glāze svaigi spiestas sulas. Pusdienās (vēlas pusdienas, pēc 15.00) kartupeļi frī, gurķis (Chadye mierīgi apēd vienu trešdaļu – pusi no garā gurķa), turku zirņi. Vēlāk vēl apēda auzu pārslu cepumu (veikalā pirktu).

Trešdiena 

Dārziņa diena. Mostas ap 6.00 un 7.30 jau dārziņā. Brokastīs divas pudeles smūtija – zemenes, uzbriedinātas auzu pārslas, nelobītas sezama sēklas, aprikozes, dateles, Indijas rieksti un čia sēklas. Pusdienas dārziņā. Mājas pēcpusdienā pats atvēra ledusskapi un atrada šokolādes pienu, izdzēra visu mazo paciņu. Vēlāk grauza ābolu un pusi gurķa un vakariņās apēda vienu pīrāgu- tētis sacepa pīrāgus ar turku zirņu, tomātu, sīpolu un garšvielu pildījumu.Ceturtdiena 

Dārziņa diena. Brokastīs apēda sojas gaļas šķiņķi (3 šķēles), pāris kumosus maizes ar garšīgāko smēriņu, kas ēsts (bildē var redzēt) un, protams, dzēra auzu pienu. Pusdienas dārziņā. Launags mājās- rieksti un auzu piens. Vakariņās 3 dārzeņu bumbas (apēda spēlējoties, jo tā vienkārši neēda, tētim vajadzēja ākstīties, lai bērns ieliktu mutē ēdienu … nezinu , cik pedagoģiski pareizi tas izskatās, toties paēdis). Apēda arī riku maizes, sauju olīves, vairākas tējkarotes ceptus sīpolus (veikalā pirkti, tādi mazi kraukšķi) un saldajā ēdienā salnedējumu (recepte te!).

Piektdiena 

Brokastīs sojgurts ar mellenēm, riekstiem, kaņepju sēklām (šo porciju mēs apēdām uz pusēm) un izdzēra 2 pudeles smūtiju (banāns, zemene, aprikozes, dateles, sezama sēklas, spināti, Indijas rieksti, ūdens). Pusdienlaikā bijām slimnīcā uz noteikto dzirdes pārbaudi mazajam brālim (Zviedrijā to veic pirmajās nedēļās pēc piedzimšanas, uz mājām atsūtot vēstuli ar rezervēto laiku vizītei pie ārsta), tāpēc īsta ēšana nebija. Chadye izdzēra Oatly smūtiju un iekoda riekstu/sēklu konfektē, ko nopirku slimnīcas kioskā. Vakarā toties labi paēda vakariņas. Visu izēda un vēl prasīja – turku zirņi, zaļie zirnīši un kukurūza ar pilīti olīveļļas un viena dārzeņu bumba (vakardienas) un sojas gaļas bumbiņas (tās viņam ļoti garšo).

SestDiena 

Nakts pagāja augstos toņos. Starp Chester mošanos (mierīgs bērns- mostas tikai divreiz, ātri paēd un guļ talāk) pamodās Chadye. Viņa ikdienas piedzīvojumi naktīs nepamet- reizēm mostas ar kliegšanu un runāšanu . Paiet laiks kamēr nomierinās, pamostas un aizmieg … un, kad viens nolikts gulēt, pamodās otrs … Mamma no rīta nebija nedz priecīga, nedz runājama : ) Tētis brokastis visiem pasniedza dīvānā pie TV – vakardienas smūtija pārpalikums atsvaidzināts ar zemenēm un augu pieniem! Pusdienās Chadye ēda makaronus, turku zirņus un tējkaroti tofu omletes (vairāk neņēma). Vēlāk pēcpusdienā iedzēra šokolādes pienu un ēda papriku. Vakariņas paēda labi – manna biezputra ar kaņepju sēklām un mellenēm (banānus atstāja mammai).

Pirms un pēc

Svētdiena 

Vakardienas smūtijs un sojas gaļas šķiņķis (maizi apēda vēlāk). Pirms pusdienām apēda ābolu un tad kartupeļus un sojas gaļas bumbas. Launagā bijām kafejnīcā un Chadye apēda pusi no svaigas mango un melleņu kūkas (Indijas rieksti pamatā). Vakarā grauza gurķus, papriku un ābolu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s