Chadyes Ēdienreižu Piezīmes

W 22

Nu jau divas nedēļas kā Chadye ir lielais brālis un mamma mēģina saprast, kā dzīve notiek ar diviem maziem bērniem. Viegli nav, bet visi sākam pierast : ) Chadye jau atkal vienu dienu ēd, otru nē. Dienās, kad dodas uz dārziņu, mājās ēd maz (Zviedrijā- mūsu pilsētā- vecākais bērns drīkst atrasties dārziņā 15 stundas nedēļa, ja vecāks ir bērna (jaunākā) kopšanas atvaļinājumā; trīs dienas pa piecām stundām mammai tiek dota iespēja palikt tikai ar vienu bērnu).

Pirmdiena

Esam mājas. Diena sakas ar izdzertām 4 pudelēm smūtija – banāns, mellenes, avokado, dateles, sojas piens. Pastaigājoties ara apēd pusi banāna un pusi sausmaizītes ar vegānisku margarīnu. Pusdienās neko īsti nevēlas ēst, uz grauza gurķi, burkānus un turku zirņus. Vakariņās no visa piedāvātā apēda tikai ceptus kartupeļus un pāris karotes pupiņas tomātu mērcē.

Otrdiena 

Diena, kad Chadye 7.30 jābūt dārziņā, tātad brokatis īsti neēdīs (viņam apetīte rodas krietni vēlāk pēc pamošanās). Pirms dārziņa izdzēra vakardienas smūtija atlikumus (apm. 400 ML). Pusdienas dārziņā. Esot ēdis falafel. 12.30 ejam mājas no dārziņa un Chadye uzreiz dodas gulet pusdienas. Launags – oranžais piens (oatly mango piens) un kukurūzas nūjiņas (ekoloģiskas un bez cukura : ) ). Vakariņas neinteresē, apēd turku zirņus un makaronus.

Trešdiena 

Brokastīs pirms dārziņa smūtijs – zemenes, dateles, zemesriekstu sviests, Indijas rieksti,    sezama sēklas, sojgurts. Pusdienas dārziņā. Mājas jau atkal neizrāda nekādu interesi par ēdienu. Uz galda bija salikti dažādi produkti, no kuriem vakara gaitā apēda burkānus, olīves, kukurūzas vālīti (grilēta) un kukurūzas nūjiņas.

Ceturtdiena 

6.00 jau sēžam vilcienā uz Stokholmu. Dodamies uz Francijas vēstniecību nokārtot mazajam brālim pasi. Brokastis līdz – smūtijs no vakardienas. Vēlāk apēd veikala putru no paciņas un pusi riekstu bumbas. Pusdienas ēdam jau pa ceļam uz mājām, bet Chadye skeptiski skatās uz nopirkto salātu trauku. Izlasīja no trauka kukurūzu un dažus zirņus, apēda brokoli un maizi. Vakariņās pieprasīja rīsus. Uzkoda dažus riekstus un olīves. Pusdienu salātu pārpalikumus neēda. Un pēc vannas vēl apēda čīskeiku (recepte te!).

Piektdiena 

Esam mājās. Sojgurts ar sezama sēklām, riekstiem, cukīni braunīti (recepte te!). Vēlāk sausmaizīte. Pusdienas ēd labi – rīsi ar mērci (spināti, linsēklas, kokosriekstu piens). Launagā ābols, rieksti un veikalā pirkti vegāniski smilšu mīklas cepumi (kārtējie negaidītiem ciemiņi ieradās apskatīt mazuli, tāpēc kaut kas pie tējas jāpiedāvā : ) ). Vakariņas bija ātrais variants – kartupeļu bumbiņas un sojas gaļas bumbiņas.

Sestdiena

Brokastīs vakardienas komplekts ar sojgurtu, jo, ja vakar tik labi ēda, tad jāmēģina arī šodien to iedot ; ) Kārtējie ciemiņi raugos, tāpēc pusdienas sakas ar kūkas ēšanu (recepte te!). Vēlās pusdienas- makaroni ar dārzeņiem un tofu, gurķis. Apēda arī 2-4 riekstu bumbas (recepte te!).

Svētdiena 

Brokastīs mellenes. Un šokolādes piens no oatly. Pats atvēra ledusskapi un paņēma šos produktus (šokolādes piens nebija pietiekami labi noslēpts : ) ). Pusdienās no visa piedāvātā apēda 3 tofu desas un maizes šķēli. Un ābolu. Vakariņās ēda griķus, grilētu kukurūzu, burkānus, papriku, gurķus un, mammai par lielu pārsteigumu, ceptu seitanu. To es pat nepiedāvāju, bet paņēma no mana šķīvja.

Chadye joprojām daudz dzert auzu pienu, apmēram 300-400 ML pa dienu. Un jaunākais, kas parādījies mājas, ir blåbärs soppa jeb burtiski tulkojot melleņu zupa. Tāds melleņu ķīselis, ko bērniem dod dārziņā (un slimnīcas to dod pacientiem, jo uzturvielām, enerģiju bagāts dzēriens). Chadye to reiz pamanīja veikalā, izstāstīja, ka dārziņā dod, tāpēc tagad arī mājas vajag : )

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s