Madaras Ēdienreižu Piezīmes

W 21

Madaras ēdienreižu piezīmes. Pieraksta mamma Liene 

Pirmdiena

(diena ceļā no Rēzeknes uz Rīgu)No rīta auzu putra ar plūmju ievārījumu. Pirms ceļa: Rīsi un sautēti dārzeņi: burkāns, brokolis, sīpols un dzeltenās pākšu pupiņas. Pa ceļam grauzām daudz gurķīšus. Līdzi bija visādi svaigi dārzeņi: burkāns, gurķis, brokolis, avokado. Pasta ar biešu un pupiņu salātiem (no tantes Pauļas pagraba). Alpro šokolādes pudiņš un dzērveņu sukādes.

Otrdiena

Auzu putra ar banānu un ķiršu ievārījumu, nez kāpēc mazulim negāja pie sirds. Apēda dzērveņu sukādes un svaigu mango. Rabarberu klimpas mammas gaumē (ar klimpām no auzu pārslu miltiem) un sausiņš ar sukādēm. Klimpu zupa galīgi negāja pie sirds, uzspieda uz sausiņiem. Kārumos uzēdām savas mīļākās ogu konfektes no Ricberry. Kartupeļu biezenis ar auzu krējumu un Edamame pupiņas un biešu salātiņi. Ar jebkāda veida pupiņām nekad nesanāk nošaut greizi , tās viņai ļoti patīk.

Trešdiena

Auzu putra ar banānu un ievārījumu – šodien gāja pie sirds : ) Sacepti kartupeļi ar sēnītēm, sīpoliem un spinātiem. Kāpostu šnicele, kas bija jādod bērnam pēc pamošanās, bet tētis aizmirsa iedot, tā ka šo svītrojam ārā. Bet vispār kāpostu šnicele ir garda un viegli pagatavojama, un iet pie sirds visiem ģimenes locekļiem mūsmājās. Pasta ar saldā kartupeļa mērci.

Ceturtdiena

Brokastīs brančs ar dažādām maizītēm un lielu šķīvi ar plakanajiem persikiem. Madara izvēlējās maizīti ar humusu un tofu, un tomātiņus, un protams arī persikus. Pēc tam bija piens un dzērveņu sukādes un gatavojāmies piknikam. Pikniks ar lāci Riekstukalnā (bilde): līdzi mums bija kokteilis (banāni, spināti rabarberi), svaigi gurķīši, rīsmaizītes, rozīnes un dzērveņu sukādes un tofu. Starp citu iesaku arī vasarā aizbraukt uz Riekstu kalnu, jo tur var ne tikai labi paslēpot ziemās, bet arī jauki pabaudīt dabu vasarā, vai pavizināties ar ričuku, kā to dara mans vīrs, kamēr mēs mielojamies. Vakarā: rīsi ar dārzeņiem.

Piektdiena

Šodien vieglāk būtu uzrakstīt, ko viņa neēda, jo šodien Madara bija slikts ēdājs, lai gan man likās, ka viss bija ļoti garšīgi. No rīta apēdas divas karotes auzu putras. Pusdienās bija kartupeļu un pastinaka biezenis un salāti, no visa kas bija mājās (kāposts burkāns, tomātiņi, grauzdētas ķirbju sēkliņas, varbūt vēl kas bija). Biezenis viņai nepatika, un no salātiem izlasīja atsevišķas sastāvdaļas. Toties pagalmā noēda kaimiņu bērnam pusi biezpienmaizes, kas, protams, nebija vegāna. Vakariņās apēda vienu vārītu kukurūzas vālīti. 

Sestdiena 

Mums sākās agri, jau pusseptiņos mazā ierāpās mūsu gultā un „lasīja grāmatu” apm. tā „Mikijs aizgāja mājās un apēda maizīti ar humusu, un bietītes un kukurūzu un putru un ar rozīnēm un rozīnītes un banānu un gurķi ar fenheli” utt utt visādus pārtikas produktus. Kad viņa nosauca fenheli, es biju diezgan pārsteigta, jo nezināju, ka viņa tādu produktu zina. Un sapratu, ka vakardienas diēta ir atstājusi iespaidu, un man ir jāceļas iedot bērnam ēst. Lieki piebilst, ka grāmatiņā tiešām nebija nekas par ēdienu, bet gan Mikijs spēlēja akordeonu. Tad nu mēs uzmodāmies un es iedevu viņai pirmo, kas gadījās pa rokai, zemesriekstus, kas pašai jāloba, mango un ābolu. Zemesrieksti ar visām čaumalām ir laba lieta, mazliet piņķerīga, bet vienīgie rieksti, ko viņa var jau pati izlobīt un viņai ir interesanti ņemties un ir arī uzēdusi. Pusdienās mums bija Āzija. TomYam zupa vegānu gaumē (garneles aizvietoju ar tofu un zivju mērci vnk no orģinālreceptes izlaidu) un saldajā džekfruits ar kokosriekstu kremu un dzērveņu sukādes. (Lai neairautos pārāk ar saldajiem, tad šis te saldā trauciņš (bildē) mums bija viens uz trim. Un vakariņas atkal pa vienkāršo, pasta ar saldā kartupeļa mērci.

Svētdiena

Brokastis: Auzu pankūkas un ievārījums. Pusdienas atkal piknikā Riekstu kalnā, jo atbalstījām tēti velomaratonā. Līdzi bija āboli, un rudzu rikas hamburgers ar šampinjoniem, humusu, Korejas burkāniem un vēl kaut kādu vegānu smēriņu ar saulespuķu sēklām un saulē kaltētiem tomātiem utt utt… vienu vārdu sakot – garšīgs smēriņš : ) (pirktais) Tad viņa kaut ko nočiepa tētim no velomaratona pusdienu šķīvja, kur bija pasta ar dārzeņiem. Vakariņās pagatavojām rīsus ar lēcām un dārzeņiem. Un pirms gulēšanas našķojāmies ar dzērveņu sukādēm, kas ir absolūti favorīts, mūsu našķu sarakstā.

Tā nu atkal pagāja mūsu nedēļa, ātri, ar vairākiem piknikiem un labu laiku. Un protams, gardiem ēdieniem. : )

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s