Chadyes Ēdienreižu Piezīmes

W 17

Kā jau minēju Bērni vegāni Facebook grupā, tad plāns ir atrādīt, ko mans divgadnieks apēd (vai vismaz tas, kas tiek piedāvāts ēst…) nedēļas laikā. Es plānoju parādīt tikai darbdienu ēdienkarti, jo brīvdienas ir brīvdienas… rutīna un kārtība ir ļoti nenoteikts jēdziens : ) bet tas nenozīmē, ka es neielikšu blogā, ko mēs darām/ēdam brīvdienās ; )
Pirmais ieraksts w 17 (17. nedēļa, Zviedrijā dzīvi rēķina nedēļās…) ir tāds mēģinājuma ieraksts. Katrs nākamais tiks uzlabots gan ar bildēm, gan komentāriem par apēsto.

Jautā, ja Tev kas intresē vairāk!

CHADYES NEDĒĻAS ĒDIENKARTE:

Puika pusdienas ēd bērnudārzā, kurā viņam tiek pasniegts vegānisks ēdiens.

Uzkodas netiek uzskaitītas. Chadye parasti ēd augļus vai riekstus. Un, protams, neviena ēdienreize un uzkoda nepaiet bez auzu piena dzeršanas (bagātināts ar kalciju un B12 vit). Auzu piens is the sh&i : )

Pirmdiena

Brokastis smūtijs (banāns, zemenes, Indijas rieksti, ūdens, zaļumu pulveris- spirulina, diedzējumi utt, auzu pārslas) un svaigi spiesta sula (bietes, burkāni, selerija, apelsīni). Chadye loti labprāt dzer brokastis, nevis ēd.

Vakariņas makaroni ar pilīti olīveļļas, dārzeņu kotlete (veikalā pirkta), pupiņas

Otrdiena

Brokastis sojas gaļas šķiņķis, sausmaizīte ar vegānisku sviestu

Vakariņas dārzeņu bumbiņas (recepte pie pamatēdieniem), pupiņas, olīves, gurķis. vēlāk vakarā apēda vienu melleņu keksiņu (mājas cepts, uzglabāts saldētavā)

Trešdiena

Brokastis smūtijs (kā pirmdien) un melleņu keksiņš (kas otrdien vakarā tika ēsts)

Vakariņas makaroni, saldēti/novārīti zaļie zirnīši un kukurūza, pupiņas sautētas ar kūpinātu tofu.

Ceturtdiena 

Brokastis burkānu it kā kūka ar sojas jogurtu (recepte pie kūkveidīgajiem)

Vakariņas miso zupa latviešu gaumē (recepte pie zupas)

Piektdiena 

Brokastis ābols ar zemesriekstu sviestu, sausmaizīte ar vegānisku sviestu, smūtijs (açai, banāns, Indijas rieksti, ūdens, citronmelisa)

Vakariņas kartupeļi, sojas gaļas frikadeles (veikalā pirktas), paprika, gurķi, olīves

4 thoughts on “W 17

 1. Man patīk ideja! Bet esmu slinka, vai maigāk sakot, labāk uztveru attēlus 😂 man prasās bildes, ja kāda uzrunā, lasu sastāvu vai recepti. 🙈

  Like

 2. Aptuveni cik daudz uzkodās apēd, ja iespējams teikt?
  Mēs ļoti satraucamies vai mūsu meita pietiekami ēd, bet skatoties uz šo jūsu nedēļas piemēru, nemaz tik maz tad nav.
  Vai ir kādreiz jebkādas veselības problēmas radušās, kas varētu būt saistītas ar uzturu (nedomāju to ,ka vegānu, bet tieši kādu konkrēti)?
  Vai dodat arī kādus vitamīnus papildus?
  Paldies par ieguldīto darbu. Forši redzēt kā citi dara 🙂

  Like

  1. Sveika Līga! Uzkodas darbdienu vakaros pēc dārziņa mēģinu nedot tik, cik grib , jo tad vakariņas vairs neinteresē . Parasti apēd ābolu vai daļu banāna , vai riekstus – kādus 10-15 (parasti Indijas vai mandeles).
   Es nerekinu , ko bērns apēd pa dienu. Skatos, vai mani apmierina apēstais nedēļas laikā. Jāatceras , ka bērniem puncis krietni mazāks , taču enerģijas patēriņš lielāks . Jāsabalansē mazās devās viss iespējamais 🙂 pamēģini pierakstīt nedēļas apēsto savai meitiņai, tad Tev bus labāks priekšstats un zināsi īpatnības – kad ēd labāk, cik ēd un tā 🙂
   Pašlaik nekādu veselības problēmu nav (mazliet sausa āda uz rokām, ja tiesām kaut kas jāatzīmē). Nekādas alerģijas un tā nav .
   Papildus tiek dots b12 vitamīns (jo mums tiesām nekas no dzīvnieku valsts nav uzturā), D vit joprojām (Zviedrijā obligāts lidz 2 gadu vecumam, bet saule tikai otro dienu šeit, tāpēc pa tumšo periodu dodu to tāpat kā pati lietoju). Un vel dha omegas taukskābe tiek dota (jo seklas un rieksti tādos daudzumos netiek apēsti , plus bērna ķermenis vel nevar to pārstrādāt vajadzīgajos apmēros pats). Šo pudeli ar dha izēdīs, nākamā saturēs gan dha , gan epa taukskābes.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s